krooniline apenditsiit? 11.10.04 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Tihtipeale on valud paremal alakõhus. Valu ei ole väga tugev, aga annab siiski tunda. Lisaks kerge iiveldus ja seedehäired. On tehtud vereproov, kuid põletikunäitajad puuduvad. Kirurgi arust peale kõhu katsumist EI TOHIKS olla tegemist pimesoolega. Kas tegemist võib olla kroonilise apenditsiidiga hoolimata sellest, et vereanalüüsid korras. Mida soovitate?

Aitäh

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist võib olla tõesti kroonilise põletikuga, kuigi mitte kõik ei tunnista üldse sellise haiguse olemasolu. Minu soovitus on korduvate selliste valude korral ja kui uuringud midagi ei näita, teha laparoskoopiline apendektoomia. Pooltel juhtudel aitab.