Toit hakkab vastu 17.09.21 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on selline mure, et viimased nädalad ei lähe enam ükski toit alla, mitte ükski toit ei istuda ega midagi. Isegi kui alguses natuke läheb, siis hästi ruttu hakkab vastu ja paha ning ei taha enam. Tühjakõhutunnet kui sellist otseselt ei ole, aga nõrk hakkab olla ja pea hakkab valutama, kui pole söönud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Selliste seisundite taga on sageli stress või üleväsimus. Esmaselt soovitan mõelda sellele ja kui nii on, siis püüda leida lahendus probleemile. Kui isutus püsib, tasuks konsulteerida oma perearstiga.
Toidu osas püüdke leida toidud, mida tavapäraselt olete armastanud. Sööge väikeste portsjonitega, pigem sagedamini. Lisage väikesi energiarikkaid vahepalasid: pähklid, seemned, energiabatoonid, vmt
Parimatega,
dr. Ehala