Piimasegu temperatuur ja imiku koolikud 25.08.21 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Küsin, kas piimasegu temperatuur mõjutab kuidagi imiku koolikuid ehk kas toasooja piimasegu andmine tekitab rohkem gaase kui kehatemperatuuril piimasegu?
Tänades!

Arst vastas:

Kaja Julge

dr Kaja Julge

Pediaater

SA Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere,

Kindlast seost piimasegu temperatuuri ja koolikute vahel ei peaks olema, kuid üldine soovitus on anda imikule kehatemperatuuril piimasegu.

Heade soovidega,
Kjulge