Soovin kaalu juurte võtta. 16.08.21 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Peale naisel toimunud kops oppi vasak oli kasvaja naine on enne opi saanud 2 keemiad kui kõik algas oli kaal
51.9 peale keemia ja oppi 49.6.
Möödas 1kuu kuid kaal langeb ikka tasa pisi.
Täna on 47.5
Sooviks nõu kuitas taas kaalu tõusma saada.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna vähiraviga kaasneb sageli isu langus, mis seondub vähenenud söömisega on esimeseks soovituseks jälgida, et söögikordi vahele ei jäetaks. Süüa pigem väikeste portsjonite kaupa, aga sageli. Leida toidud, mis maitselt sobivad. Teinekord sobivad enam külmemad ja kosistentsilt vedelamad toidud, kuid selles osas on patsiendid siiski erinevad.
Lisan lingi voldikule, kust saate mõningasi soovitusi, kuidas menüüd valida:
https://cancer.ee/wp-content/uploads/2018/03/Toitumissoovitused_v2hihaigele_est.pdf
Samuti on võimalus apteegist osta juurde toidu tõhustamiseks mõeldud toidukorra asendajaid, mille lisamine aitab tõsta nii päevast vajalikku energia- kui kehale oluliste vitamiinide ja mineraalainete kättesaadavust.
Näiteks Nutridrink Protein vm.

Parimatega, dr. Ehala