D3 vitamiini tarbimine 21.07.21 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Oleks soov teada,kui palju peaksin päevas D3vitamiini tarbima?
Apteegist saan üht infor ja internetist hoopus teist.Mu D vitamiini näit veres on 81,5
Olen tarbinud ka suvel D3 2500 IU naistele(viinamarjaseemne õliga).
Võtan 1kapsel päevas.
Kirjutan,kuna apteegist öeldi et mul veres D kogus korras ja ma ei peakski nüüd suvel tarbima,et saan päikesest niigi.Ma ei päevita ega viibi päikse käes igapäevaselt.Samas kollesterool natuke kõrge,siis vaatan ka toitumist.
Mis oleks õige ja kuidas selle D vitamiini võtmisega õigem oleks käituda,,?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Antud vitamiin D taseme juures pole ehk suvekuudel tõesti lisa võtta vaja. Vähemalt tasuks doosi poole võrra vähendada või võtta praegusi kapsleid vaid mõnel päeval nädalas. Kui sööte kala ja mõningal määral piimatooteid, saate D vitamiini juurde ka sealt. Sügiskuudel võite jätkata tavapärase doosiga kui see on siiani hoidnud vitamiininäidu soovituslikul tasemel. Aeg-ajalt võiks muidugi vitamiininäitu kontrollida.
Parimatega, dr. Ehala