Kaalust juurde võtta. 15.04.21 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere .Mure oma kehakaalu pärast kaalun 50kg ja pikk 165cm, väga raske kaalust juurde saada söögiisu mul pole söön väga vähe olen söönud toidulisandeid ei ole neist ka abi saanud mida teha.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Kaalu tõstmiseks on vaja saada energiabilanss tasakaalu. Süüa tuleb korrapäraselt, vältides liigpikki toidukordade vahesid ning kui isu on pigem väike, tuleb igasse toidukorda planeerida energiatihedaid komponente (õlid, pähklid, seemned, maapähklivõi, rasvasem kala, vmt). Analüüsige ise (nutridata, My Fitness Pal, vm. programmi abil) või laske toitumisnõustajal oma menüü üle vaadata. Nii saate kõige paremini aru, millises osas teie menüü täiendamist vajab. Toiduvalikuid ja seeläbi kehakaalu mõjutavad ka vaimne tervis, uni ning kehaline aktiivsus. Neile faktoritele tuleb samamoodi tähelepanu pöörata ja vaadata, kas need eluaspektid on paigas või mitte.
Parimatega, dr. Ehala