seedimine 27.10.20 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Alates käesolevast aastas on märgata, et väljaheide on kuidagi boorne ja ei lähe WC-potis koos veega alla, vaid ujub vee peal. Üldiselt toitun korrapäraselt ja mitmekesiselt. Alkoholi ei tarbi. Väga vähe tarbin nisujahust tooteid. Olen katsetanud piimatoodetest loobumist nädalaks, kuid tulemusi ei ole, Üldiselt tarbin palju lihatooteid. Kas on tegemist seedetraktis mingi seene vohamisega ?

Arst vastas:

Artur Minenko

dr Artur Minenko

Toitumisterapeut

Confido tervisekeskus

Kui tualetis käimisega muidu probleeme ei ole, siis on hästi. Sööte palju liha. Soovitan rohkem taimseid toite (vähemalt 2 korda päevas köögiviljasalateid, eelistatult keedetud lõuna- või pärastlõunaseks suupisteks ja õhtusöögil, kuid mitte kaunvilju). Vähendage ka liha (veiseliha, sealiha, lambaliha) tarbimist, võtke selle asemel kergem valk kala / linnuliha / küülik (mitte rohkem kui 100 grammi 1 söögikorra kohta), eemaldage dieedist suitsutatud, marineeritud, konserveeritud toit. Kindlasti tarbige hapupiimatooted, näiteks keefir Hellus või Gefilus, koos probiootikumide, looduslike jogurtitega, ilma lisanditeta, sisaldavad piimhappebaktereid (säilivusaeg kuni nädal), 10% hapukoort (koostis peaks sisaldama ainult koort ja juuretisi ja kõlblikkusaeg kuni 1 kuu). Need tooted sisaldavad inimese mikrobiootale kasulikke baktereid (probiootikume). Kasulike bakterite (probiootikumid) elu säilitamiseks on vajalik prebiootikumide tarbimine - need on, nagu ma juba kirjutasin, köögiviljad ja juurviljad, mida soovitasin teile vähemalt 2 korda päevas (kõrvits, kapsas, baklažaan, kurk, sibul) , peet, porgand, kartul), tsitrusviljad (apelsinid, nektariinid, sidrun, greip), puuviljad (õunad, pirnid, aprikoosid, ploomid, virsikud, melonid), marjad (karusmarjad, punased ja mustad sõstrad, viinamarjad, mustikad, maasikad, arbuus). Nendes toodetes on palju pektiini, mis aitab eemaldada toksiine, liigset kolesterooli ja normaliseerib väljaheiteid. Köögiviljade / juurviljade kogus päevas ei ületa tohi ületada 500 grammi, ka puuvilju 500 grammi (1 klaas marju vastab 100 grammisele puuviljale).
Need on toidud, mis aitavad teil väljaheiteid parandada. Samuti peate läbima kindlasti väljaheite testi.