Toit "hakkab vastu" 04.11.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Mul on selline mure, elan mehega koos ja soomes ja hommikuti ja üleüldse söök mul hakkab vastu ja ajan sööki vägisi sisse. Täna hommikul oli jälle, proovin saia süüa ja kohe ajas öökima? Muidugi vahepeal ma sõin ka palju magusat, kas see võis ka põhjustada ??
Kuidas ma saaks nüüd oma söömist tagasi, et ma saaks normaalselt süüa. Kuna plaan on rasestuda, siis on vaja ka süüa. Aga samas, kui ma ei söö, ma olen võimeline väga kaua näljas olema, kuna söök lihtsalt ei lähe ja kui ma ei söö, hakkab väga-väga hull peavalu kohe pihta !!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kirja põhjal on midagi konkreetset raske soovitada, sest ei selgu kuidas ja mida te tavapäraselt sööte. Kui ikkagi iiveldus on püsiv ja ei möödu, siis tuleb minna arsti vastuvõtule. Kuna mainisite soovi rasestuda, siis antud sümptomid võivad kaasneda ka rasedusega. Soovitan teil muude uuringute kõrval teha ka rasedustesti juhul kui selline võimalus õhus on.
Heade soovidega, dr.Ehala