Kehakaal langeb 09.12.20 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Viie aastaga on kehakaal langenud pidevalt.Kaalusin 56kg ja tänaseks päevaks kaalun 44 kg.
Perearstile räägitud ,käidud ja uuringud tehtud.Vereproov , gastroskoopia , kolonskoopia tehti ka ,kuid valulikkuse tõttu jäeti pooleli(veebruarisse 2021 narkoosis tegemise aeg)
Dr.M.Kivisild ei osanud mind kuidagi mu mures , kaalulanguses aidata.
Nimelt mure samas ka pideva kõhu valuga,üks koht kõhus paremal pool aastaid valulik ,annab tunda igapäevaselt ,koht pimesoole haavast ülespoole 5cm ja suunaga nabapoole(oska sõnastada )pimesool op 49 aastat tagasi.
Mis võib seal valulikus kohas olla?
Samas on seedimine väga häälekas ,mulinad ,korinad ,kord on väljaheide puderjas,samas kõht kinni (läbi käib igapäevaselt) tihti tunne,et sool tühjene korralikult , tahaks veel käia,kuid tuleb vaid veidike(olenemata sellest kas väljaheide puderjas või kõvade väikeste junnidena)
Tõsta ,miskit raskemat eriti saa, annab koheselt valulik koht väga valusalt tunda.
Toitun omaarust korralikult kala,liha , juurviljad, suhkrut ei tarvita, alkoholi pole elus kunagi tarbinud-täiskarsklane.
Lisan ,et olen allergik ..tomati,kaneeli,ananassi ,maisi ,krüsanteemi,aedmaltsa osas.
Need uuringud tehtud kopsuhaiguste kabineti poolt.
Olen läbi põdenud C-hepatiidi (vereülekandest saadud)praeguseks terveks ravitud ja tunnistatud dr.Rita Pihlaku poolt ..kõik analüüsid korras.
On olnud ka kilpnäärme üle ja alatalitus ,samuti kõik korras , juba1,5 a ravi pole vaja.
Aastaid saa enam süüa piima tooteid (laktoosivabu söön ,neid saan tarbida)
Saa ka süüa ,kaera,nisu ,odra ja rukki tooteid(saan süüa gluteiini vabu tooteid)..laktoosi ja gluteiini talumatusele pole teste tehtud.
Mida küll ettevõta,kuhu või kelle poole pöörduda,et saaks ,sest kõhus ühes kohas piinavale ,segavale valule jaole?
Iga väiksemgi amps toidust,mis alla läheb tekitab valu suurenemise ,selles niigi valulikus kohas kõhus ja amps mis söödud käivitab meeletu soolte mürina ,korina(kuigi selline mulin ,korin on ka rahulolu olekus,kui ei söö)
Tahaks väga kaalu tagasi saada, sellisena ,kondisena , jõuetuna jaksa töölgi käia,kuid paraku tuleb.
Kas Teist arst-terapeudi visiidile tulekust oleks kasu..ehk on mingi soolte ärritusega tegemist.
Lisan,et elu on mul stressivaba , töö on parim ,kui vaid kaalulangusele jaole saaks , oleks elu täiuslik.
Aitäh vastamast!
Abi on ehk mulle teel.
Kõike head soovides
Ignis

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.

Kirja põhjal saan aru, et siiani tehtud uuringud on olnud korras. Edasi tuleks kaalulanguse võimaliku põhjusena analüüsida teie toitumist ja hinnata, kas saate ikagi toiduga vajamineva päevase koguse energiat. Toidupäeviku pidamine aitaks selgitada ka võimalikke toiduga seonduvaid muid aspekte. Toidupäeviku ülevaatamises ja soovituste koostamises saaksin Teid vajadusel aidata. Soovi korral saate vastuvõtule registreeruda aadressil toitumine@kliinikum.ee

Parimatega, dr. Ehala