kaal on tõusnud väga palju aastaga 04.11.20 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, mul on kaal aastaga tõusnud väga palju, kuigi mu elus ei ole olnud suuri muudatusi liikumise ja söömisega. Kaal on tõusnud kuskil 15kg ja sääred on läinud väga paksuks. Kunagi ka jalad valutasid ja läksid paiste.Liigun ikka sama palju kui kunagi ja toitun ka samoodi. Kas ainult aitakski kaalu langetada kui võtaksin eratoitumise või saaks kuidagi veel? Või millest see võib tingitud olla?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nõuanneteks on vaja toitumise-liikumise täpset ülevaadet, kui ka teavet une, vaimse tervise ja üldtervise kohta. Soovitan teil alustuseks sisestada oma menüü ja päevase füüsilise aktiivsuse andmed nutridata.ee programmi. see võimaldab tehs esmase analüüsi. Kui jääte hätta, siis tuleb nõu küsida toitumisspetsialistilt ja vajaduselt ka oma arstilt.
Parimatega, dr. Ehala