Liigne Kõhurasv 12.04.17 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.Mul on probleeme liigse kõhurasvaga mis ripub lihtsalt üle pükste.Ma näen välja nagu oleks rase ja see on ausalt öeldes nõme isegi riideid on raske osta kuna see kõht on liialt suur.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Keha vormimiseks mingeid imenippe välja pakkuda ei ole. On kosmeetilisi protseduure, mida pakuvad spad ja kosmeetikasalongid, kuid neist on kasu vaid siis kui liikumine-toitumine paigas. Hea treeningprogrammiga saab palju ära teha. Vaadake üle oma igapäevane liikumisaktiivsus ja pange endale eesmärgid. Hea taljejoon eeldab rohket liikumist ning tasakaalusttud lihastööd just korsetipiirkonna lihastega. Kui ise hätta jääte oleks hea konsulteerida mõne (personaal)treeneriga, kes aitab koostada teile sobiva treeningprogrammi. Seejärel tuleks üle vaadata toitumine ja kohandada see vajadustele. Välistada suhkrurikkad tooted, jaotada päevane energiakoormus võimalikult ühtlaselt, tõsta puu-köögiviljade osakaalu (vt. toitumine.ee). Kiireid muutusi oodata ei maksa, kuid järjepidev töö annab kindlasti esmast tulemust juba paari kuuga.
Parimatega,
dr. Ehala