Kaalukaotus 20.11.10 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Novembri algul otsustasin hakata tervislikult toituma. Kaalusin siis 125 kg (6.nov. 2010). Olen 167 cm pikk. Kaal hakkas kogunema pubekaeas ( hetkel olen 25 a.) ning mugavusest ei viitsinud ka seda langetada. Täna hommikuse s.o. 20.11.10 on mu kaal 120 kg, seega viis kilo.
Toitun normaalselt -söön liha, köögivilju, puuvilju. Ei tarbi enam magusaid jooke, krõpse, igasugu muud magusat nänni. Šokolaadi söön küll, aga mitte enam nii palju. Kohvi sisse enam ei pane 3 tl suhkurt, vaid ühe. Ise tunnen, et pole enam nii närviline ( ma ise arvan, et tänu vähemale suhkru tarbimisele). Magan palju, töö on füüsiline(kaubalaos).
Kuna igalt poolt kuulen arvamusi, et nii palju on kahjulik jne. Esmaspäeval kaalusin end, oli 122,6 ,täna s.o. laupäeva hommikul kaal 120.

Kas selline kaalulangus on mu tervisele kahjulik?

Ise tunnen end väga hästi. Lisaks võtan hetkel Omega 3 kapsleid. Nälga ei ole.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirja põhjal jääb mulje, et olete teinud oma menüüs igati mõistlikke korrektuure ja kuna ülekaalu on tublisti, siis esialgu võib nädalane kaalukadu olla ka suurem. Soovitan teil toitumise-liikumise kohta lugeda lisa toitumine.ee leheküljelt.
Heade soovidega,
dr.Ehala-Aleksejev