Suur kehakaal(minu jaoks) 12.01.07 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tervist

Olen 35 aastane naisterahvas ja hädaas oma kehakaaluga. Nimetl hakkas probleem peala 3 last, kahe esimese lapsega läks kaal tagasi, peale kolmandat ei tule liiksed 10 kilo enam maha.Käin 2 korda nädalas aeroobikas ja aegajalt sõidan kodus ergomeetriga,kuid tulu ei mingisugust.kaal kõigu kusagil 2 kilo ringis. Mida tegema pean.Ennem kaalusin 56 kilo, nüüd on see jube number 68-69 kilo.Oleksin väga tänulik kui saaksite mulle hüva nõu annda.

Ette tänades

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Alustada tuleb ikkagi oma päevamenüü ülevatamisest. Laste kõrvalt on üsna loomulik, et vahel süüakse rohkem kui tegelikult oleks vaja (laste portsude ülejäägid, maiustused, magusad joogid, vm). Üpris tõhus on ennast paari nädala jooksul jälgida, sealjuures hinnanguid andmata ja piiranguid panemata ning pidada toitumispäevikut, kuhu panete kirja kõik suhu läinud söödava kraami, mistahes koguses seda ka oli. Sellest lähtuvalt saate juba teha ise edaspidi parandusi, kui olete selgeks teinud oma "komistuskivid". Endale tasub muretseda ka mõni Eestis müügilolevaid toitusid iseloomustav raamat, kus sees viimaste energeetiline kui ka toiteväärtus. Neid on üpris mitmeid. Süüvides pisut kirjanduse abil oma menüüsse saate seal ehk midagi asendada või midagi vältida. Oluline on söögiaegade korrapära, mis aitab meie seedetegevusel paremini töös olla. Kindlasti ärge jätke unarusse sporti ning leidke lisaks mistahes liikumisvõimalusi, olgu need siis kasvõi lihtsad jalutuskäigud. Kui oma nõust vajaka jääb, olete alati oodatud aga konsultatsioonile.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev