südamehaigusest põhjustatud ülekaalulisus 08.12.06 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

tere,
mul on mure oma vanaisa pärast,kes on seitsmekümnendates ning kellel on kaasasündinud südamerike.viimasel ajal on ta hakanud tohutult kaalus juurde võtma ja see kahjustab nii südant kui ka liigeseid.ta kurdab ka raskustunde üle kõhus,öeldes,et tal on tunne justkui elaks teine inimene tema sees.oleme proovinud erinevaid dieet tablette ,kuid miski pole aidanud.samuti hoidub ta rasvasest ja magusast ning vimasel aal ei söö peaaegu midagi.kas te oskasite palun soovitada mingit meetodit,mis aitaks kaalu langetamisel?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
On hästi kena, et tunnete muret endale lähedase inimese üle ning seda täiesti põhjndatult. Sooviksin väga teie vanaisa aidata, kuid kõigepealt oleks mul vaja ikkagi teada, mis tähendab "tohutu kaalus juurdevõtmine", milline on lisaks vanaisa päevamenüü, kui palju ta liigub ja kui suuri koormusi ta oma haiguse tõttu üldse talub ning milliseid ravimeid ta tarvitab. Nendele küsimustele vastuse saamiseks peaks ikkagi vastuvõtule tulema, sest ilma vastavate andmeteta ei saa ma ka parema tahtmise juures nõu anda. Soovi korral saate registreeruda numbritel 7318008, 53318008.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev