Kehakaal 07.12.06 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mis on mu KMI kui ma olen 165,5 cm pikk (vanus pole oluline ehk aga noh olen 17,paari kuu pärast 18) ja kaalun 75 kg...

mida ma peaks tegema et natukenegi kaalust alla saada?ma näljutada ennast küll ei taha,niigi kogu elu kõhuga probleeme olnud,äkki trenn mida ma saaksin kodus ise teha või muud...
ma tean et selliseid küsimusi on teil kindlasti palju aga ei saa midagi parata kui ikka ja jälle see küsimus inimeste pead vaevab.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie KMI on 27,4. Antud suurusjärgus on tegu ülekaaluga 8-10. kilo. Selleks et paika panna teile sobiv toitumiskava oleks vaja teada teie praeguseid eelistusi ning ka liikumisharjumusi. Esmane nõuanne: sööge korrapäraselt kindlatel aegadel, nii õpite paremini jälgima toidukoguste hulka. Teiseks, kasutage ära mistahes liikumisvõimalused. Kaalulangetamiseks on kaks teed, kas tarbida vähem, see tähendab langetada toidu kaloraazi või kulutada rohkem ehk teisisõnu liikuda. Kui te varem üksi kodus sportinud pole on seda ehk esialgu raske teha. Samas on saadaval nii kassetid kui ka raamatud koduse treeningu läbiviimiseks. Samuti tasub poodides küsida raamatute kohta, mis aitaksid paika panna päevamenüü. Leidmaks koos lahendusi, olete oodatud alati konsultatsioonile.
Heade soovidega, Kristel Ehala-Aleksejev