Kaalu langus 08.09.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 18 aastane neiu ning viimati kui ma kaalusin, kaalusin ma 49,4 kg ja ma olen 165 cm pikk.. Minu mureks on see, et mu kaal aina langeb ja langeb. Ma olen püüdnud rohkem süüa aga ei aita. Mida ma tegema peaksin? Ma olen juba kohutavalt peenike. Kelle juurde ma peaks pöörduma või mida ma tegema peaksin? Ma ei jaksa enam kuulata oma vanemate näägutamist, et ma näljutan end jms kuigi seda ma ei tee.. Lihtsalt see kaal iseenesest langeb..

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Siin on vaja kõigepealt üle vaadata, kas toidust saadav energia ja päevas kulutatud energia on tasakaalus ning toiduga saadu katab kõik vajadused. Ise saab ennast kontrollida näiteks nutridata. ee toitumisprogrammi abil. Oletatavasti võiks päevane energiavajadus olla 1800-2000 kcal. Võib-olla aga ka enam kui liikumist ja füüsilist koormust on rohkem. Programm aitab selle välja arvutada. Kui ise hätta jääte tasub minna toitumisnõustaja jutule.
Parimatega, dr. Ehala