Kaalu kaotus 17.07.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere

Olen mures (mees- vanus 79) oma kehakaalu pideva languse pärast. 1,5 aastat tagasi langes kehakaal kuu aja jooksul 13 kilo. (78.-st kg sai 65 kg.) Sellest ajast peale on kaal langenud veel 5 kg. (praegu 60 kg - pikkus 1,75cm)
Perearsti juures vereanalüüsid tehtud ja pidavat olema normis. Ülakehale tehtud tomograafiline uuring ja alakehale ultraheli uuring. Kontrollitud põit. Kõik näitajad korras. Mitte keegi ei oska öelda, milles võib probleem olla. Söön normaalselt s.t 3 korda päevas ja kindlasti on üks söögikord soe toit. Enesetunne on pidev väsimus ja jõuetus. Olen eluaeg tegelenud spordiga (harrastaja tasemel). Nüüdki üritan teha tahtejõuga ratta drenazööril 30min. trenni, et päris viletsaks ei jääks.
Tarvitan igapäevaselt allolevaid ravimeid:
1. marevan-4,5 mg päevas
2. diakarb-250mg 2x päevas
3. propanorm-300mg 2x päevas
4. panangin-1 tb päevas
Kas oskate öelda, miks kehakaal siiani pidevalt langeb või soovitada, millise arsti/spetsialisti poole peaksin antud küsimuses pöörduma või on olemas mingi põhjaliku uuringu võimalus?

Tänulik patsient

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna kaalulangus on märkimisväärne, siis kutsuksin teid vastuvõtule, et vaadata üle teie toitumine ja senitehtud uuringud ning seejärel saab teha edasisi otsuseid. Vastuvõtule eelnevalt tuleks pidada toitumispäevikut, kuhu panete kirja vähemalt 4-5 päeva söödud-joodud toidu ja joogi. Vastuvõtud on Tallinnas, TÜK Meestekliinikus (Gonsiori 3, 2 korrus). Registreeruda saate meili teel toitumine@kliinikum.ee. Vajalik on perearsti saatekiri.
Parimatega,
dr. Ehala