Mis on toidupäevik ? Kelle jaoks on nad mõeldud ning milleks ? 25.04.16 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Kas Te saaksite palun seletada mis on täpselt toidupäevil, kellele nad mõeldud on ning kas on nad mõeldud ainult kaalulangetamiseks? Kas Te saaksite palun soovitada ka mõnda teadusartiklit kus on rohkem sellest kirjutatud. Aitäh!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Toidupäevik on mistahes vormis peetav toidukordade detailne kirjeldus, et saada ülevaade sellest kui palju saadakse toiduga energiat ning kas toiduga saavad kaetud ka kõik toitainelised vajadused (süsivesikud, rasvad, valgud, vitamiinid, jm). Arvesse tuleb võtta sedagi kui aktiivsed me füüsiliselt oleme. Toidupäevikut võib pidada selleks, et osata paremini planeerida oma toidukordi ja toiduvalikuid ning kasuks tuleb toidupäeviku pidamine kõigile, mitte ainult kaalulangetajatele. Võite proovida pidada toidupäevikut internetis: http://tap.nutridata.ee/
Antud leheküljelt saate ka soovitusitoidupäeviku kasutamiseks.
Parimatega, dr. Ehala