Toitumine kiiritusravi ajal? 28.11.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Ma ei osanud kuskile oma küsimust esitada ja esitan teile.

Mu isa saab varsti kiiritusravi. Kas sel ajal on mingid spetsiaalsed toitumise soovitused?
Arst ei oska midagi öelda, aga olen mitmest kohast lugenud, et sel ajal ei tohiks süüa väga palju antioksüdante. Vastab see tõele?
Ja kui palju on palju?
Isa on mul suhteliselt tervislik toituja. Juur-ja puuviljad on igapäevamenüü osa. Lisaks värsked mahlad jne. Kõik nad ju sisaldavad antioksüdante...kas peaks nendega piiri pidama? Või on siin mõeldud siiski liigset tarbimist nr C ja E kapslite näol?

Suured tänud vastuse eest! Kõike head!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Toitumissoovitused vähiravi ajal sõltuvad ka kasvaja vormist. Teatud juhtudel ei soovitata tõepoolest värskeid puu- ja köögivilju. Tallinnas PERH-is võite pöörduda toitumisnõustaja vastuvõtule, kes oskab juba konkreetse juhu puhul anda konkreetseid soovitusi. Kontakti saate aadressil Anni Laas, üldkirurgia polikliinik, toitumisõde.
Parimatega,
dr. Ehala