Kiire kasvutõus. 06.10.15 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.Olen 40 aastane naine,165 cm ja kaal 65 kg, mure siis kiire kaalu lisandumisega.Olen olnud ühtlases kaalus viimased 7 aastat max kaal oli 60 kg,suvel kaalusin 57 kg kui hakkas kaalu lisanduma ja nüüd 4 kuud hiljem kaalun 65 kg.Söön tervislikult,käin 4 korral nädalas treeninguid tegemas (2 viimast aastat).Mõistus on otsas,ei ole suuremaid muutusi elus olnud ja toitumist olen juba piirama hakanud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kuna antud vanuses hakkavad toimuma kerged muutused nii organismi hormoontasakaalus kui ainevahetuses, siis on võimalik, et oma toiduvalik tuleb kriitilise pilguga üle vaadata, kui soovitakse senist kaalunumbrit hoida. Kuna kirjas puuduvad täpsed andmed teie toitumise kohta, ei saa ka konkreetseid soovitusi anda. Enese analüüsimiseks võite kasutada toitumine.ee, nutridata.ee programme või kui hätta jääte, tulla nõustamisele (vastuvõtud on Tallinnas või ka skype'i kaudu). Viimasel juhul oleks mõistlik pidada eelnevalt nädala jooksul toitumispäevikut, mille alusel saab siis juba konkreetseid soovitusi anda.
Parimatega,
dr.Ehala