Söögiisu alandavad tabletid. 08.07.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, millised on head söögiisu alandavad tabletid? Mul probleem selles, et koguaeg on söögiisu ja seal hulgas on ka magusaisu väga suur. Tahaks hakata vaikselt midagi ette võtma selle asjaga, kas oskate mingit nõu anda, mis või millistest tabletitest alustada?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Konkreetselt isu vähendavaid ravimeid või toidulisandeid soovitada kindlasti ei saa. Kõigepealt tuleb selgitada, millest teie isud põhjustatud on ja alustada selles liinis muutustega. Pideva isu taga võivad olla psühholoogilised põhjused, ebaregulaarne söömine, toitainete vaene söök. Erinevate vitamiinide-mineraalainete puudus viib üpris sageli isu tõusmisele. Liigne maiustamine ja suhkrurikaste toitude söömine loob samuti nõiaringi ehk siis isud magusa järele tõusevad, mida enam mainitud tooteid süüa. Magusast võõrutamine võib mõne jaoks olla vägagi vaevaline ja tuua kaasa nii meeleolumuutust, peavalu, jmt. Mõelge toodud põhjused enda kontekstis läbi ja kui vaja alustage muutustega elustiilis. Toidulisandid saavad toiduvalikutest tulenevaid puudujääke pisut korrigeerida, kuid püsivate tulemuste saavutamiseks on vaja teha endal oma toitumises korrektuurid. Kui toit on olnud siiani ehk liialt ühekülgne võib alustuseks teha kuuri mõne multivitamiiniga. Hästi sobivad siinkohal diabeetikutele mõeldud multivitamiinid. Samuti võib proovida spirulina pulbrit või kapsleid. Pöörake tähelepanu sellelegi, et magaksite piisavalt, sest vähene või katkendlik uni suurendab isu.
Parimatega,
dr.Ehala