kaalukaotus pärast operatsiooni 15.04.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere,
Mul oli mandlioperatsioon ja 3 nädalaga võtsin alla 9 kg. Enne op kaalusin 102 kg. Nüüd hakkab isu tagasi tulema, kuid sooviksin ikkagi, et kehakaal ka edaspidi langeks. Mitte sellises tempos, sest olen teadlik, et see pole tervislik. Kuidas peaksin liikuma normaalse ja tervisliku menüü juurde samas nii et kehakaal ikkagi ka väheneks?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Saate enda menüü mõistlikuks kaalulangetamiseks kohandada näiteks nutridata.ee või kaaluabi.ee programmide abil. Täpsete soovituste saamiseks vajaksite aga kindlasti konsultatsiooni. Toitumis-soovituste koostamiseks on vaja enam informatsiooni kui vaid kaalunumber. Liikumise kohapealt julgen soovitada, et minimaalselt peaks päevas tegema 5-6000 sammu ja 1 x nädalas 10 000. Kui on jõudu ja soovi enamaks, siis on see kindlasti teretulnud.
Parimatega, dr. Ehala