Kas peab toitumise korda saama enne, kui kaalu hakkan jälgima? 04.02.14 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 14aastane tüdruk, kaalun 60 kg ja olen 156 cm pikk. Mul on diagnoositud toitumisprobleem. Algul oli mu kaal hoopis madalam, kui normaalselt sööma proovisin hakata, tõusis ka kaal. Nüüd on mu häire üle läinud õgimiseks. Küsimus on selline, kas ma pean ikkagi enne enda toitumise korda saama, enne kui kaalu hakkan jälgima? Isegi kui kaalun näiteks lõpuks 75 kg, kas ennekõike on ikkagi toitumise korda saamine?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Toitumishäire korral on oluline üheaegselt tegelda nii probleemi psühholoogilise poolega kui ka toitumisega üldiselt. Ideaalis oleks hea kui saaksite nõu ja tuge nii psühholoogilt(vajadusel psühhiaatrilt) kui ka toitumisala inimeselt. Spetsialistide nõu kõrval vajate sellisest olekorrast välja tulemiseks kindlat päevaplaani ning mõnd head sõpra või tugiisikut, kes teil rasketel hetkedel taas edasi aitab minna.
Heade soovidega, dr.Ehala