Kaalu kaotamine 15.11.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Tegelen üpris tõhusa trenniga ja nädalas käin teen trenni u 13-15h, söön enam-vähem normaalselt (3 toidkorda, värsket...nagu sportlane peaks sööma), aga kahjuks ei saavuta oma soovitud kaal...olen olnud sellises kaalus juba umbes 3 aastat, lihtsalt pikemaks olen kasvanud. Praegu kaalun u 75-76kg ja olen 179-180 cm pikk. Kuskil kolm nädalat tagasi avastasin, et väga lihtne ja mugav on peale sööki oksendada tahtlikult ja niimoodi toidu jõudmist kehasse vältida, aga see on hakkanud mu trenni segama, sest ma ei suuda enam piisavalt pingutada. Mida teha, kuidas kaotada kaalu teistmoodi (kõige hullem on kõht) ja kas oksendamine on tõesti nii kahjulik, nagu kõik väidavad (hävitab hambad ja kurgule teeb halba). Ja kui ma ei suuda lõpetada oksendamist, mis siis teha. Sest ma ei oksenda palju (kuni 2korda päevas, vahel 3, mitte rohkem). Aitäh vastuse eest

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjas toodu põhjal on oletatavasti tegu toitumishäirega, mis vajab kindlasti välist abi, et probleemid ei süveneks ning leiaks lahenduse. Soovitan rääkida oma praegusest eluviisist mõne lähedasega, eelkõige muidugi ema või isaga kui see on mõeldav, et saada tuge edaspidiseks. Samuti tuleks nõu pidada oma perearstiga ja teha ka tervisekontroll. Teie praegune eluviis on tervist tugevalt kahjustav. Kuna olete noor, siis ei pruugi terviseprobleemid ilmneda koheselt. Samas on ületreenimise ja oksendamise tagajärgedeks nii toitainetepuudus, probleemid mao-sooletrakti kui südameveresoonkonna töös ja günekoloogiliste häirete teke, jpm. Vajate spetsialistide nõu nii toitumise- kui psühholoogilises vallas. Soovitud kehakaalu ei tohi mingil juhul saavutada tervise arvelt.
Heade soovidega,
dr.Ehala