Õhk tuleb korinal üles, söönud ei ole 05.11.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Juba pikemat aega on mure, et igapäevaselt tuleb õhku korinal üles. Olen selle kohta lugenud ja saanud vastuse, et kõige tõenäolisemalt on tegemist söömisel sisseahmitud õhu väljumisega. Täna hommikul "krooksun" lausa lakkamatult, kuid söönud täna veel pole. Probleem tekib just rahulikult istudes. Või on võimalik, et kõndides seda lihtsalt ei pane tähele? Valulik ei ole, kuid häiriv ja tüütu ja ka inetu. Kas sümptom viitab mingile mao- vm haigusele?
Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirja teel diagnoosi panna ei saa, kuid taoline sümptom võib esineda tõepoolest mao-sooletrakti haiguste korral (reflukshaiguse, jm). Kaebuste põhjuste väljaselgitamiseks tasub aga pöörduda siiski arsti vastuvõtule, et teha täpsustavad uuringud.
Heade soovidega, dr.Ehala