Pidevad röhatised ja toidu üles ajamine 28.09.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Minu mure on see, et toit, mida ma söön, ei taha sees püsida. Asi on kestnud juba väga kaua, alguses mõtlesin, et asi on gluteeni talumatuses. Jätsin gluteeni tarbimise ära, mis alguses mõjus hästi, oli veidi kergem olla ja röhatisi jäi samuti vähemaks, aga ajapikku tuli probleem tagasi.

Minu menüü on üldiselt tervislik ja mitmekesine, taldrik täitub erinevate köögiviljadega, puuviljadega, pähkitega, seemnetega jne... Piimatooteid tarbin suhteliselt vähe, kuid vahel ikka. Sellel suvel lõpetasin liha söömise, uurisin väga palju taimetoitluse kohta ja toiduainete kohta, mis liha asendavad.
Ka liha välja jätmine toidumenüüst ei andnud toonud murele lahendust.

Praegu olen tähele pannud ja jälginud, kuidas minu keha käitub peale söömist, mis on päris hirmus, sest praeguseks on pea iga toidukorra järel kõhus puhitus, valulikud gaasid ja röhatised, viimasega tuleb vahepeal toitu ülesse ning hapu ja kibe maitse suhu.
Hakkab tekkima juba hirm toidu ees, sest toidule järgnev terviseseisund on väga ebameeldiv ja on hakanud elu segama.
Mida ma peaksin tegema, mis mul viga on ja kelle poole peaksin pöörduma?

Ette tänades ja vastust ootama jäädes!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Soovitaksin veel kord oma perearstiga rääkida, kes siis saab teid vajadusel suunata gastroenteroloogi vastuvõtule. Võimalik, et taoliste kaebustega osutub vajalikuks gastroskoopia (mao-söögitoru uuring).
Parimatega,
dr.Ehala