Magusasõltuvus 21.07.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Kuhu peaksin Tartus magusasõltuvuse puhul pöörduma? Viimasel ajal on sõltuvus talumatuks muutunud. Söön meeletutes kogustes magusat ja ei suuda piiri pidada. Iga päev ärkan ülesse mõttega, et täna muudan oma elu ja ei söö ühtegi grammi magusat. Täna suutsin vastu pidada peaaegu kella 16.00ni. Kahjuks hakkas mul halb, tekkis seletamatu vajadus magusa järgi ja tuju läks halvaks. Nii kui olin 1 jäätise ära söönud hakkas palju parem. Õnneks pole ma veel kokku kukkunud. Aga kardan, et asjad on varsti nii kaugel. Mida ma peaksin tegema? Kuhu Tartus pöörduma?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kirjast ei selgu kui suuri koguseid magusat te päevas sööte ega ka seda, millised on teie toitumisharjumused laiemalt. Magusaga liialdamine võib olla seotud valede toitumisharjumuste, psühholoogiliste probleemide, ülepinge, kroonilise väsimuse, jpm. Ise saate oma toitumist analüüsida erinevate toitumisprogrammide abil (toitumine.ee, kaaluabi.ee, jt).Tartus on Anneli Sootsi tervisekool, mille juures ka võimalik saada toitumisnõu. TÜ Kliinikumi Psühhiaatriakliiniku juures on toitumisprobleemidega tegelev osakond, kuhu samuti võib pöörduda, kui probleemid väga tõsised.
Heade soovidega, dr.Ehala