Probleemid söömisega 19.07.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Ma olen tavaliselt väga hea isuga ja harjunud palju sööma. Mõned nädalad tagasi aga panin tähele, et toit ei püsi enam nii hästi sees kui varem ning hakkasin aina tihemini ja tihemini peale söömist oksendama. Praegu olen ma üritanud oksendamist vältida mõned päevad ja söönud ka palju vähem kui tavaliselt, aga vahepeal läheb ikkagi süda pahaks ja ma ei suuda süüa rohkem. Selle tõttu olen ma ka umbes 4-5 kilo alla võtnud nende paari nädalaga. Alguses ma kahtlustasin, et see võib olla kõhuviirus, aga kas kõhuviirus kestab nii kaua? Või võib midagi muud viga olla?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Sellise probleemi puhul pole mõtet kirja teel oletada, milles põhjus. Soovitan esimesel võimalusel pöörduda oma perearsti vastuvõtule, et teha vajalikud uuringud.
Heade soovidega, dr.Ehala