Kaalust alla pärast sünnitust ja imetamist. 23.04.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere.
Mure seoses kaaluga (pikkus on 176). Niisiis olen kaaluga maadelnud umbes 10 aastat, kui olin 16 (kaalusin 64kg umbes, vb ka vähem) hakkas vaikselt juurde tulema, aga kui ta niimoodi tasapisi tuleb, ei saagi nagu aru, kui siis ainult riiete järgi. Kaks aastat tagasi käisin ka pool aastat järjepidevalt trennis 2-4 korda nädalas, aga kaal alla ei läinud, ma arvan, et asi võis siis olla toitumises ja nüüd kui sünnitasin eelmise aasta märtsis(võtsin juurde umbes 19kg), nii et sünnitama minnes olin 92kg, enne rasedust siis 73, selles kaalus olin ma olnud juba mõned aastad. Peale sünnitust 15kg läks paari nädalaga alla, aga viimased 4 jäid püsima. Käisin kaks kuud peale sünnitust kuu aega eratreeneri käe all trennis ka 3 korda nädalas ja nii sain 1kg alla, kuid lapse kõrvalt rohkem enam ei jaksanud niimoodi käia. Sügisel läksin uuesti trenni ja käisin paar kuud ja kaal alla ei läinud. Nüüd kõigub paari kilo kaupa, kord on 76kg siis 78kg. Üritan enda arust tervislikumalt toituda, samas tuleb ka ette, et jääb toidukordi vahele, kuid seda nüüd juba väga harva.Tegelikult olekski küsimus selline, et mida ma peaksin tegema või kelle poole pöörduma, sest iga päev kaalu ja toidu peale mõelda on nii väsitav ja vaadates teisi sõpru ja tuttavaid, siis tekib tunne, nagu mul oleks kas siis pärilikkus või soodumus kaalutõusule.Olen võtnud nüüd ka toidulisandeid,väidetavalt kaalualandavaid, käin kehahoolduses, kus teised kaotavad vöökohalt sentimeetreid, aga mina ei miskit, seal soovitati teha mul perearsti juures vereanalüüs, kas mu hormoonide tase on korras, kuna seda soovitati täna, siis ei ole ma selle kohta veel küsinud perearstilt. Mulle lihtsalt tundub, et kõigil teistel käib sünnitusjärgne kaalualandamine nii kergelt, eriti arvab nii mu elukaaslane ning sellest tekivad veel omakorda probleemid. Tuli pikk jutt, aga ehk oskate aru saada, kus on mu küsimused ja neile vastata. Ja äkki oskate ka siis öelda, kelle poole pöörduma peaksin, kas Teie vastuvõtule tulema või kuhu. PS.võtan ka epilepsiarohtusid orfiril long 300, kas need võivad ka kuidagi mõjuda kaalule?

Tervitades

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Lugedes teie kirja soovitaksin minagi lisaks toitumisnõustamisele teha põhjalik tervisekontroll. Mingi mõju võib kaalutõusule olla Orfirilil, vähemalt on see välja toodud ravimiinfos. Kui soovite, siis olete oodatud ka minu vastuvõtule. Registreeruda saate aadressil toitumine@kliinikum.ee
Parimatega, dr.Ehala