6kuuse lapse söögikorrad 01.04.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, küsimus siis selline, et laps sööb 5 korda päevas.
7.00-8.00 piima 200 ml
12.00 piima 120 ml + köögiviljapüreekanalihaga 140 g
16.00 piima 120 ml + püree 140 g
20.00 piima 200 ml
00.00 piima 200 ml
Kasutan Aptamil 1 comfort piimasegu, kui nüüd peaks hakkama kasutama aptamil 2 comforti, kui selle pakendil on kirjas, et valmistoidu kogus on 230 ml ning seda 1-2 korda päevas, ma ei saa aru, mis ma ülejäänud päeva jooksul siis lapsele annan. Et esimeseks ja viimaseks eineks piimasegu ja päeval ainult püreed?
Niisama juua annan talle porgandimehu veega lahjendatult ning tavalist vett samuti.
Ehk oskate mulle söögikordade aegu ja toitu soovitada, et kuidas edaspidi last toitma peaks?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Saadan teile väljavõtte ühe perearstikeskuse kodulehelt, kus üpris kenasti kirjas, mida ja kuidas lapsele esimesel eluaastal anda.
http://www.pak-lm.ee/?q=node/40
Mina ise lastega ei tegele. Kui teil jäävad ikkagi mõned küsimused hingele, siis soovitan nõu pidada oma perearstiga. samas on eesti keeles ilmunud päris palju kirjandust väikelapse toitmise kohta (Näiteks dr. Reet Raukase sulest, jt)
Parimatega, dr.Ehala