Spirulina toidulisand 30.03.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Hakkasin tarvitama Spirulina toidulisandeid, mis ostsin ökopoest. Olen uurinud ja lugenud selle kohta ning tarbides teeb tõesti enesetunnet paremaks, kuid olen ka kuulnud, et kui toode on valesti toodetud ja kui sisaldab sinivetikat mingil määral, siis võib toksiliselt mõjuda. Kuidas tavainimene saab kindel olla toidulisandite toote puhtuses? Millised on märgid, mis pakendil peavad olema, tõestamaks oma usaldusväärsust?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Sellele küsimusele peaks vastuse andma mõni apteeker või farmaatsiatööstusega seotud inimene. Toidulisandi turule toomisel on oma reeglistik, mis peaks tagama, et kahjulikku kaupa müügile ei satu. Seega kui toode saadud usaldusväärselt müüjalt ning kui ka müügifirma ise on usaldusväärne, ei tohiks probleeme olla. Samas ütlen veel kord, et mina pole kõige õigem inimene teie küsimust kommenteerima.
Parimatega, dr.Ehala