1,5a laps ja piimatoodete tarbimine 26.03.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin küsida, et kui palju piimatooteid võib laps tarbida, et see ei mõjuks organismi rauasisaldusele halvasti? Laps jooks hea meelega pidevalt piima ja keefiri, sööks juustu ja kohupiima. Samas ei ütle ära ka lihast. Sööb nt 60-70gr kalkuniliha tükkidena ära. Siiani on hemoglobiin korras olnud.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõigepealt on minu küsimus, et kas kirjas mainitud sõna pidevalt tähendab seda, et lapsel puuduvad kindlad toidukorrad. Kui nii, siis soovitaksin lapse toitumise just korrapära suhtes läbi vaadata. Piim ja teised piimajoogid pole janujoogid, vaid neid tuleb vaadata ikkagi kui toitu, mis kuulub põhitoidukorra juurde või siis on vahepalaks. Janujoogina toidukordade vahepealsel ajal tuleb arvesse vesi. Lugedes väikelapse toitumise kohta saate teada soovitatavad päevased kogused. Lisan ühe võimaliku infoallika - http://www.kliinikum.ee/attachments/114_lapse_toitumine_ja_kehakaal.pdf
Arvan et raua kättesaadavuse pärast ei peaks te aga väga muretsema kui toidulaud üldiselt vastav sellises vanuses lapse vajadustele.
Heade soovidega, dr.Ehala