Toored toidud 25.02.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Armastan väga süüa toorest liha (seda muidugi maitsestatult), toorest pärmitaigent või ükskõik, mis taigent. Kas need kuidagi mõjutavad ka minu tervist? Eelmine aasta diagnoositi mul kolibakter, mis avaldus mitmete põletike näol. Kas see kõik võib olla omavahel seotud või võin südamerahuga oma tooreid maiustusi edasi nautida?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Meie seedetraktile pole kindlasti kerge töö taolist toitu töödelda ning taigent kui sellist ei saa ju otseselt toiduaineks üldsegi pidada. Minu küsimus on siin, et kas taolised isud on teil olnud alati või siis tekkinud viimasel ajal. Kui varem taoliste toodete poole tõmmet pole olnud, aga nüüd on, siis kahtlustaksin hoopis mõnd vitamiinipuudut (raud, B grupi vitamiinid, vm) või toiduvaliku üldist tasakaalustamatust. Vaadake üle kui mitmekülgne teie toiduvalik muus osas on. Pigem on minu soovitus toodud valikutest oma menüüs loobuda. Toores liha, mida teatud roogade juures teinekord kokanduses kasutatakse, peab olema väga kõrge kvaliteediga, et selle söömisel poleks halbu kõrvaltoimeid. Diagnoositud bakterit niimoodi toiduvalikuga seostada ei oskaks.
Heade soovidega, dr.Ehala