Kuidas kiirelt ja tervislikult alla võtta? 23.02.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Mina kaalun hetkel 68kg ja olen 168cm.
Tundub küll enam-vähem normkaalus olevat, kuid ma sooviks veel veidi alla võtta... Mida teha, kui sa ei suuda ära öelda magusale, ning eriti õhtuti.
Oleksin väga tänulik, kui annaksite nõu...
Ette tänades. K.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Magusaisud vähenevad kui muus osas on toidulaud mitmekülgne ja tasakaalus. Jälgige, et päevas oleks piisavalt puu-ja köögivilja, et menüü oleks rikas erinevate heade valguallikate poolest (kala, linnuliha, piimatooted sh. näiteks kodujuust, ricotta, aga ka oalised, läätsed ). Samuti jälgige, et tarbitavad teraviljatooted oleks pigem täisterajahust. Soovitusi on kindlasti menüü tasakaalustamiseks teisigi. Kui tuleb magusaisu, siis esimene reegel võiks olla see, et magusat süüa vaid täiskõhuga.Teine reegel kehtib kogu söömise kohta - võtke söömiseks aega, sööge aeglaselt. Viimast pidage silmas eriti maiustades. Mida aeglasemalt sööte, seda vähem sööte. Kombineerige maiustusi nö. kasulikemate toiduainetega. Näiteks on väga hea ja samas ka kasulik kombinatsioon õun paari tüki tumedaa šokolaadiga.
Heade soovidega, dr.Ehala