Proteiin 10.02.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Käisin jaanuari alguses maovähendus op. Kuidas säilitada jõudu? Teen kepikõndi, 8 km., aga jõudu jääb siiani väheks. Möödas on 1,5 kuud. Söön vaid 2 korda päevas, kui hästi läheb.(lihtsalt ei saagi rohkem). Kas oleks kasu, kui ma saaks veidigi toetada oma toidulauda proteiini tarbides? Millised peaks olema kogused? Kodus on olemas Nutricia pulber.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Nutricia jookidest võib kasu olla, kuid operatsioonijärgne dieet on siiski paar aastat peale lõikust üpris spetsiifiline ning seda mõne lausega kirjeldada ei saa. Kui võimalust, tulge vastuvõtule ja vaatame teie toitumise üle ning saate juhised kaasa (Vastuvõtt toimub Tallinnas-registreerumine meestekliinik@kliinikum.ee).
Parimatega, dr.Ehala