Tervisekontroll 18.01.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin teada, kelle poole pöörduda põhjaliku tervisekontrolli läbimiseks ja kuidas pöörduda toitumisspetsialisti poole (Tallinn, Tartu).

Nimelt olen olnud ovolaktovegetaarlane 9 aastat. Iga paari aasta tagant pöördun perearsti poole põhjaliku tervisekontrolli saamiseks, kuid kahjuks tähendab see vaid hemoglobiini taseme määramist. Sooviks aga rohkem teada, milline mõju on taimetoitlusel olnud mu kehale.

Sellest järgmine samm oleks aga tasakaalustatud toitumise ja trenniga kehakaalu alandamine. Kahjuks enamik dieedisoovitusi pole mõeldud taimetoitlastele ja soovikski teada, mida ma valesti teen ja mida paremaks muuta. Siinkohal pean mainima, et rahaliste vahenditega ma ei hiilga ning sadu eurosid tervise ja toiduratsiooni kontrollimiseks mul võtta pole.

Tänan!

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Haigekassa alusel kirjas soovitud teenuseid ma teile pakkuda ei oska.
Minu vastuvõtt on TÜ Androloogiakeskuses(Tallinnas), kuid kuna on tegu meestekliinikuga, siis on naistele uuringud ja vastuvõtud tasulised.
Ida Tallinna Keskhaiglas töötab diabeediõena Elle Kalamägi, kes minu teadmisel nõustab ka muude probleemide korral, kuid mis tingimustel ja kuidas, seda ei oska öelda. Temaga saab kontakti aadressil elle.kalamagi@itk.ee
Parimatega,
dr.Ehala