Buliimia ravi - ei oska kuskilt alustada 10.01.13 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Olen olnud buliimik juba 8 aastat. Tõusude ja mõõnadega. Algas see kõik mõningate söömis-oksendamiskordadega, kuid viimased paar aastat on asi väljunud täielikult kontrolli alt (minu jaoks pole mingi kunst päevas korraldada endale 4-5 söömis-oksendamisrituaali). Olen proovinud seda lõpetada, kuid ikka ja jälle tulutult. Kõige enam häirib mind see, et mulle tundub, et kogu minu närvisüsteem kannatab selle all - minu emotsioonid vahelduvad hetketega ja tunnen end suht ebastabiilsena (õnnetunne, kurbus, nutuhood, ärritumine - kõik käib kuidagi minu tahtest olenemata). Lisaks on mul tunne, et minust on saamas ka alkohoolik (kui iga õhtust tipsutamist juba nii võib nimetada). Olen lugenud, et see võib kaasneda selle haiguseda. Selle sissejuhatava jutu kokkuvõtteks jõuan ka oma mureni...tahan kuidagi mingitki abi..aga MA EI OSKA kuskilt alustada. Olen korduvalt lahti võtnud TÜ psüh. kliiniku lehekülje ja sinna toppama jäänud..sest ma lihtsalt ei suuda välja mõelda, mis numbrile helistama või kuhu kirjutama, et end kuskile registreerida, kus mul oleks võimalik mõne asjatundjaga rääkida või kes mulle ütleks, kuidas ja mida edasi teha. Ma olen sellest kõigest nii väsinud ja siiani olen suutnud seda varjata kõigi oma sugulaste ja tuttavate eest (ja tahaksin seda ka edaspidi teha ja enda raviga üksinda tegelda). Kui Te oskaksite mulle öelda, kust ja kuidas täpselt alustada, siis on mul ehk ka julgust alustatu lõpuni viia (tunnen meeletult piinlikkust ja häbi selle olukorra pärast).
Lugupidamisega.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Alltoodud kliinikumi leheküljlt leiate kõik vajaminevad telefoninumbrid.
http://www.kliinikum.ee/psyhhiaatriakliinik/
Paluge end kirja panna söömishäite keskusesse arsti vastuvõtule. Vajate kindlasti nii psühhiaatri nõu kui ka toitumisalast nõustamist ning edaspidi ilmselt psühhoteraapiat.
Heade soovidega, dr.Ehala