Alkohol ja suurenenud kõht 27.12.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere

Olen üsna mitu aastat järjest joonud iga päev suurtes kogustes kanget alkoholi. Plaan oleks nüüd oma sõtluvushäirest vabaneda.

Aga ohjeldamatust joomisest on mul tekkinud nn õllekõht, ja nagu ma aru saan, võib olla tegu maksa rasvumisega. Aga äkki on lihtsalt kõik üleliigsed kalorid kõhule kogunenud. Kui joomine lõpetada, kas kõht kaob ka siis mingi aja pärast ära? Või tuleb ekstra vaeva näha? Või, kas maksa rasvumise puhul on see kõhuteema pöördumatu?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Alkoholi liigtarbimine on seotud ülekaalu ja rasvumise sh. maksa rasvumisega. Kui suudate oma sõltuvusest vabaneda on oluline see, et viimane ei asenduks ülesöömisega. Tehke endale kindel plaan edaspidiseks nii oma toitumise kui liikumise osas. Täiesti mõeldav, et eluviiside muutmine toob kaasa nii kehakaalu sh. õllekõhu kao kui ka maksafunktsioonide taastumise. Täpse hetkeseisu selgitamiseks tuleks minna aga kontrolli. Esmase ülevaate maksa seisundist saab teada nii vereanalüüsidest kui ultraheliuuringu abil. Konkreetsete soovituste saamiseks võite tulla minu vastuvõtule TÜ meestekliiniku Tallinna filiaali.
Parimatega, dr.Ehala