Vaevused kõhus 12.12.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Mida teha, kuhu pöörduda ja milles võib üldse asi olla?
Minu mehel on mure kõhu ja seedimisega. Ta on suure isuga, aga mitte see ei tee niivõrd muret. Muret teeb see, et kõik mida ta sööb, hakkab kõhus vaeva tegema ja iga toit ajab puuksutama. Ma ise olen mõelnud, et äkki on see sellest, et ta sööb väga kiiresti. Aga muretsema paneb ka see, et ta isa suri vähki. Tal on ju siis risk suurem.
Millest peaks alustama? Kuhu pöörduma? Mida muutma? Meeste puhul on ju teada, et mööda arste nemad enne käima ei hakka, kui tõesti haigus jalust maha on võtnud. Seega kas saaks mingi vihje, kelle poole otse pöörduda. Perearsti solgutamine ühe ja teise arsti juurde ei vaimusta minu meest. Oleksin mõne vihje eest väga tänulik!
Murelik abikaasa -K-

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Arvan et osaliselt võib teie väljapakutu ehk kiire söömine olla kaebuste üheks põhjuseks. Eriala-arsti ehk antud juhul gastroenteroloogi poole pöördumiseks peate saama siiski saatekirja perearstilt või siis minema tasulisse vastuvõttu. Minupoolne soovitus oleks rääkida mehega toitumisest, sest isegi kui räägite gastroenteroloogiga ning leitaksegi mõni probleem, on heade ravitulemuste saamiseks vajalik igal juhul korrigeerida toitumisharjumusi.
Heade soovidega, dr.Ehala