Maovähendamis- või piiramisoperatsioon 30.09.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere
Olen 32aastane, 170 cm pikk noormees, kes parimal päeval kaalub 99 kilo ja muidu 105 kilo ringis. Kaal on püsinud juba nii viimased 5 aastat, olen käinud trennis kui ka dieedinõustaja juures, aga kasu on null.
Kuna kaal on ikka piisav, on see mu põlved ja selja korralikult läbi kurnanud.
Soov oleks seda vähendada, kunagisele 75-80 kilo ringi. Kas oleks maovähendamise või suuruse piiramise operatsioon mõeldav ning asjakohane? Kus seda operatsiooni tehakse ning kas oskaksite mõnda head spetsialisti soovitada?

Lugupidamisega
R.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Treeningust ega toitumisnõustamisest pole kasu, kuid saadud nõuanded ja aktiivne eluviis ei muutu igapäevase elustiili osaks. Maovähenduslõikuse pikaaegse edukuse tagab samuti see kui palju te hiljem oma toitumisele ja liikumisharjumustele tähelepanu pöörate. Kui olete tõepoolest aga kõik endast olebeva teinud ja kaal püsib, siis võib lõikusele mõelda. Kutsuksin teid aga parima lahenduse leidmiseks konsultatsioonile TÜ Kliinikumi meestekliiniku Tallinna osakonda. Registreeruda saate aadressil meestekliinik@kliinikum.ee või toitumine@kliinikum.ee
Maovähenduslõikuste kohta saate lugeda kergemaks.ee netilehelt.
Heade soovidega, dr.Ehala