Kuidas kiiresti saada lahti liigsest rasvast? 08.07.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere. Mul on tõsine mure, olen 27.a nm, kohe saamas 28. Pikkus 177cm ja kaalun 118-119kg, olen kahe aastaga juurde võtnud üle 20kg, sõjaväest sain vabastuse ülekaalu pärast. Tunnen, et tervis pole enam see, higistan palju, aeg ajalt lööb ka kõhu lahti, magusaisu ei ole palju, söögisu on keskmine. Kuidas saaksin nt 20-30kg alla? Kas aitaks mao operatsioon või rasvaimu või on muu moodus, ootan kiirelt vastust, sest lähen kuuks ajaks puhkusele ja oleks võimalik puhkuse ajal kaalu langetada.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Esmalt tuleb siiski selgeks teha, mis on teie kaalutõusu põhjus ning seejärel saab juba teha konkreetsemaid plaane. Tablettidest üksi kindlasti kaalulangetamiseks ei piisa. Kirurgilised abinõud jätaksin viimakseks võimaluseks. Kui olete Tallinna inimene või selle lähedalt, siis kutsun Teid vastuvõtule TÜ Meestekliinikusse. Hetkel oleme kollektiivpuhkusel, aga alates 23. juulist saab uuesti segu broneerida aadressil meestekliinik@kliinikum.ee
Ise saate alustada aga oma toitumise -liikumise jälgimisega. Kui olete siiani väheliikuv olnud, siis alustage sellest, et võtate igapäevaseks eesmärgiks minimaalselt 5-6000 sammu päevas, tõstes jõudluse tõustes ka sammude arvu. Loomulikult on teretulnud, mistahes muu füüsiline aktiivsus lisaks kõnnile. Soovitan teil heade nõuannete saamisks tutvuda leheküljega trimm.ee.Toitumise kohapealt soovitan kasutada toitumine.ee ja nutridata.ee lehekülgede abi enda menüü koostamiseks/jälgimiseks. Nagu alati soovitan ma teilgi pidada toitumispäevikut mõistmaks, kus võib olla viga. Need on esimesed sammud, millega saate algust teha. Kui on võimalus tulla vastuvõtule, siis saame paika panna edasise plaani.
Heade soovidega, dr.Ehala