Tervislik toitumine ja kaalu alandamine 14.06.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 17, 161 cm pikk ning kaalun umbes 78 kg. Olen juba aasta aega jamanud kaalulangetamisega, kuid edutult, hoopis juurde on tulnud. Mõtlesin, et teisiti ei saa, kui hakkan hoopis elama tervislikult ning trenni tegema. Kaal peaks korraliku eluviisi juures ise taastuma. Minu küsimus on selline, et baasainevahetus peaks mul olema umbes 1600 kcal. Aga kui tähtis on seda jälgida ning kas on normaalne, kui ma söön päevas enamasti 1500-1600 kcal ning käin 4-6 korda nädalas 75 minutit jooksmas. Ma söön täiesti korralikult, samuti palju puu-ja juurvilju.
Ette tänades,
H.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kiidan heaks teie võetud otsust ning endale seatud eesmärke nii liikumise kui toitumise osas. Ma ei tea kuidas ja millise valemi põhjal arvutasite oma baasainevahetuse, kuid usun, et see käib pigem teie praeguse kaalu kui soovkaalu kohta ja seda kaalulangetamisel arvestama ei peaks. Arvutuste selgitamine läheks siinkohal pikale, kuid kordan veel, et teie võetud eesmärk on igati mõistlik. Kui soovite end enam jälgida ja rohkem teada saada toitumise kohta võite kasutada toitumine.ee ja nutridata.ee programme.
Parimatega, dr.Ehala