Soja 01.06.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tervist! Mul on küsimus sojatoodete kohta...Viimastel aastatel on räägitud palju sojast kui "imetoidust", mis sisaldab vähem rasva kui piim ning võib pärssida rinnavähi teket. Erinevatest allikates olen aga lugenud, et soja võib hoopis soodustada vähi teket ja põhjustada probleeme kilpnäärmega. Ise hakkasin alles hiljuti sellest teemast huvituma ning ei tea seisukohta võtta. Mida Teie oskate öelda?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Mistahes toiduainetega liialdamine võib tekitada terviseprobleeme, kuid kui teile sojatooted meeldivad, siis nende lisamisel oma toidusedelisse pole midagi ohtlikku. Sojatooted on head taimse valgu allikad, rikkad fütotoitainete poolest.
Parimatega, dr.Ehala