Pillidest tingitud kaalutõus - mida süüa? 14.02.12 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere

Tahaksin küsida sellise teema kohta, et mida süüa-juua, kui kaalutõus on tingitud pillidest. Nimelt võtsin neid aasta tagasi, neid mitte võtnud enam olen ligi pool aastat. sellest ajast alates aga ei ole mul kaal mitte langenud, vaid tõusnud. Pillide võtmise ajal võtsin juurde kokku 20 kilo, kuigi sõin tervislikumalt kui enne ning tegin ka trenni. Treenida ma eriti intensiivselt südame tõttu ei saa, kuid sooviksin just teada, et mida sellised puhul süüa ja mida vältida ? Suhkur ja muud sellised asjad kindlasti, kuid midagi spetsiifilist veel, mida teadma peaksin ?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Mingit spetsiifilist dieeti antud juhul tegema ei pea. Selgitage välja, milline on teie energiavajadus vastavalt soovitud kaalule, teie kasvuleja liikumisaktiivsusele ning pange selle järgi oma toitumine paika. Abiks saate kasutada toitumine.ee ja nutridata.ee lehekülgi. Kui trennitegemine on piiratud, siis jälgige, et liiguksite päevas vähemalt 5-6000 sammu ning minimaalselt 1-2x nädalas 10000 sammu päevas.
Parimatega, dr.Ehala