Kaalutõus ja venitusarmid 30.11.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, ma võtsin põhimõtteliselt nädalaga umbes 6 -7 kg juurde, aga jah, ma mäletan, et sõin siis tõesti palju, see oli tingitud koolistressist, ma arvan, aga see pole minu jaoks üldse hea. Sooviksin nüüdseks siis umbes 15 kg alla saada või rohkem. Kas teil on mingied häid nippe kuidas enne uut aastat natukenegi alla saada?
Ja teine küsimus, et kui naha peal on venitusarmid, (neid ei ole kuigi palju) tekkisid selle nädala aja jooksul, kui juurde võtsin, siis kas nendest on võimalik peale kaalulangetamist lahti saada ?
Aitäh :)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Ainuke nipp, mida soovitan on süüa korrapäraselt, vastavalt oma vajadustele ning tõsta oma liikumisaktiivsust. Peale ülesöömisperioodi pole mõtet organismi koormata mõne ekstreemse dieediga. Vältida võiks, vähemalt mõnda aega, maiustusi, pagaritooteid, magusaid jooke, jmt. Menüüs olgu rohkelt köögivilja, täisteratooteid ja ka puuvilja. Vajaliku päevase kaloraaži väljaarvutamiseks tasub kasutada toitumine.ee ja/või nutridata.ee programme. Kasu võib olla ka trimm.ee programmist. Juhul kui treeninguteks pole aega või võimalusi, muretsege endale sammumõõtja ja jälgige, et liiguksite igpäevaselt vähemalt 5-6000 sammu ning minimaalselt korra-kaks nädalas 10 000 sammu. Venitusarmid muutuvad aja jooksul ise heledamaks. Lisaks on poodides müügil kreeme, mis aitavad pisut kaasa armide väljanägemise parandamisele. Samuti pakuvad mõningad kosmeetikasalongid protseduure, mis aitavad kaasa armide paranemisele, kuid päriselt on juba tekkinud venitusarmidest raske lahti saada.
Parimatega, dr.Ehala