Mure toitumisega - kehakaal langeb 25.10.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere! Loodan, et pöördun siin õige inimese poole, nimelt on mul stressist tingitud toitumishäired, elan läbi lahkuminekut ja seda väga raskelt, olen juba geenide poolt alati olnud peenike, kuid praeguse stressi tõttu olen kaotanud 4 kg ehk oma 176 cm pikkuse juures kaalun 49 kg. Algselt polnud mul üldse isu süüa, suutsin päevas juua vaid ohtralt vett ja süüa mõne šokolaaditükikese, kuna isu polnud ja pole tegelikult ka praegu, kuid mingid edusammud on, aga selle nurjab kõik see, et kui ma söön, hakkab mul kohe paha, jooksen wc-sse ja kõik tuleb välja, peale seda on jälle hea olla. Tahan väga uuesti sööma hakata, kuna mu kehakaal aina langeb, riided on suured ja pidevalt valdab mind ka külmatunne, mistõttu olen sunnitud käima väljas paksemate riietega. Kas oskate soovitada mingeid ravimeid, mida käsimüügist saaks vms ? Mõni päev ongi isu, aga nii kui söön, hakkab paha ja mu organism ei taha enam vastu võtta toitu, mida söön.Või kui mõtlen tablettidele, mis tekitaksid söögiisu, siis nendest poleks ka ju sel puhul kasu, kui nagunii kõik välja tuleb. Loodan, et saaksite jagada mulle juhtnööre, kuidas peaksin edasi toimima. Ette tänades :)

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Selleks, et kaebused ei süveneks soovitan teil kindlasti nõu pidada ka mõne psühhiaatri või psühholoogiga. Toitumise osas püüdke süüa korraga väga vähe, kuid see eest sageli. Sööge hästi aeglaselt, keskendudes söömisele. Eelistage vedelikurikkaid toite tahketele. Teinekord mõjuvad sellises situatsioonis hästi jahedad või jahedas hoitud toidud, sh. jäätis, smuutid, külmad supid, jogurtid. Võite proovida ka apteegist saadavaid toidukorra asendajad seni kuni suudate taas normaalselt toituda. Toidulisanditest võiks juurde võtta preparaate, milles B grupi vitamiinid (eriti B6, aga ka B1, B3, B12), magneesium, C vitamiin, D vitamiin, letsitiin ning omega-3 rasvhapped.
Heade soovidega, dr.Ehala