Kaalutõus pärast pillide vahetust 01.08.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Vahetasin umbes 2 kuud tagasi välja Femina35 pillid, kuna olid liiga kõrge hormoonisisaldusega ning arst leidis, et need mõjuvad organismile halvasti. Asemele kirjutati pillid Yaz, mis peaks olema väikese hormoonisisaldusega. Mure tekkis, kuna 2 kuu jooksul on lisandunud ligi 7kg. Toidukogused ei ole suurenenud ja treening on jätkuvalt sama regulaarne. Kas pillide vahetamine võis keha hormoonid sassi ajada või millest võib selline kaalutõus tingitud olla?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Lisandunud seitset kilo ma küll hormoonpillide arvele ei paneks. Teatud juhtudel võib kaal pisut muutuda, kuid siiski mitte nii palju. Siin on oletatavasti tegu mingite muude kaalutõusu soodustavate faktoritega. Esimese asjana annan tavapärast nõu hakata pidama toitumis- ja trennipäevikut ning vaadata, kas söödud kogused on ikka vastavad teie vajadustele. Kui kaalutõusu põhjus ei selgu võib pidada nõu ka oma perearstiga. Kui arvate, et teatud määral võivad pillid siiski teie kaalutõusus süüdi ollla, paksite ehk veel kord püüdma preparaati vahetada.
Heade soovidega,
dr.Ehala