Kasv ja kaalu tõus 17.07.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tere, olen 17-aastane neiu, pikkust on mul 163. Pikkuse üle väga ei kurdagi, aga mind on hakanud häirima see, et mu kaal tõuseb kiiresti, kui ma (mingi väikese perioodi vältel) ei söö regulaarselt ja võib-olla ehk ka mitte nii väga tervislikult. Samuti on mul tunne, et mu kasv pole jõudnud luudele päris korralikult järgi (nt: mu rusikas ei mahu roiete ja mu vaagnaluu vahele, samal ajal kui kõigil teistel on seal ruumi ülegi). Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teie kehaehituse kohta ei saa ma ilma teid nägemata kahjuks midagi öelda. Kui arvate, et midagi on korrast ära tasub nõu pidada oma perearstiga. Toitumise koha pealt on tõepoolest nii, et ebaregulaarne toitumine ja tasakaalustamata menüü võivad kaalule mõjuda küllalt ruttu. Seega, kui olete huvitatud normis kaalunumbritest tuleb oma valikutes olla tähelepanelik. Loomulikult on meil kõigil päevi, kus kõike kontrolli all hoida ei saa, aga üldjoontes tasub siiski nii toitumis- kui liikumisharjumuste osas endale põhitõed selgeks teha ja neid ka järgida.
Heade soovidega, dr.Ehala