Kõhulahtisus 19.06.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Tervist, lugesin siin eelmisi samalaadseid teemasid aga päris sellist ei leidnud.

Asi algas niimoodi, et paar nädalat tagasi mingist päevast hakkas kõhulahtisus pihta. Kohe pärast söömist pead külastama wc-d, teravad ja lühikesed valud alakõhus. Ka gaasivalud. Päevas käisin kuskil 7-8 korda tualettruumis. Toitumisharjumised muutunud ei ole juba pikemat aega ja söögiajad ka paigas +- 1 h. Siis tulin Eestisse( muidu resideerun Soomes), kus sõin kõvasti rammusamat toitu paar -kolm päeva. Grill liha jne. Soome tagasi tulles esimesed kolm päeva oli kõik korras ja nüüdseks on jälle sama lugu juba kolmandat päeva. Tõesti hakkab ära tüütama. Kas tõesti on toidust asi kinni? See ei saa olla loogiline kuna eelneval ajal on menüü olnud suhteliselt sarnane ja midagi muutunud pole.
Paar korda esineb ka väikest sügelust päraku piirkonnas.
Kaalulangust olusist esinenud ei ole,m kui siis paar kolm kilo. Kaal on püsivalt 87-90kg ringis.
Palun soovitage ka mingeid rohtusid mida saaks ka apteegist mis aitavad.
Aitäh

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Kõhulahtisuse püsides soovitan teil pöörduda siiski arsti vastuvõtule. Raske on ainult kirja põhjal öelda, kas tegu on mingi kindla toiduainega. Proovige näiteks, mis juhtub kui te ei söö mõned pävad piimatooteid. Piima talumatus on ehk kõige sagedasem, kuid tegu võib olla ka muude toiduainetega, mis kaebuse esile kutsuvad või siis mingi lisanduva terviseprobleemiga. Apteegist on kõige lihtsamini kättesaadavad aktiivsöe preparaadid. Samuti võib proovida Imodiumi, kuid kordan, et kui probleem ei lahene tuleb pöörduda uuringutele.
Heade soovidega, dr.Ehala