Väike kaal 16.06.11 / Toitumine ja ülekaalulisus

Külastaja küsib:

Olen 12-aastane tüdruk ja saan varsti 13. Olen mures oma kaalu pärast, sest see on pisut väike. Nimelt kaalun ma 36 -37 kilo. Kas see on minu jaoks normaalne kaal? Söön kõike ja tublisti, ma ei tohiks vist nii vähe kaaluda.

Arst vastas:

Kristel Ehala-Aleksejev

dr Kristel Ehala-Aleksejev

Arst-toitumisterapeut

Tartu Ülikooli Kliinikum

Tere.
Teadmata kui pikk olete ning mil moel on teie kaal ja kasv lapsepõlvest peale muutunud, on raske öelda, kas olete tõepoolest alakaaluline. Kaalu tõstmisel on oluline hästi korrapärane ning samas ka mitmekülgne toitumine. Toidukordade vahed ei tohiks minna üle kolme tunni. Päevas võiks olla 3 põhitoidukorda ja 2 (max. 3) vahepala. Kuigi kiirtoidud ja magus on kaloorsed, siis neist toodetest kaalutõstjale suurt abi pole. Tooge oma menüüsse pähkleid, mandleid, seemneid, kodujuustu, kohupiima, kala, kana, ube, läätseid kõigi muude toiduainete kõrval. Toitumise kohta saate ise lugeda toitumine.ee leheküljelt.
Heade soovidega, dr.Ehala